adventistbanat.ro

Meniu

Întâlniri cu slujbașii bisericii

20 octombrie 2015

Anul acesta, la inițiativa Comitetului Conferinței Banat, au avut loc întâlniri cu slujbașii principali din bisericile locale, pe zone: 9 mai, la Oradea B (slujbașii din jud. Bihor), 20 iunie, la Hațeg (slujbașii din jud. Hunedoara), 19 septembrie, la Cermei (slujbașii din districtul misionar Arad II), 26 septembrie, la Arad ”Salem (slujbașii din districtul misionar Arad I). În cele patru centre s-au adunat aproape 400 de lideri din biserici, s-au pus multe întrebări, s-au primit răspunsuri, s-a discutat, în cea mai mare parte, pe teme stringente, starea spirituală din bisericile noastre, creșterea bisericii, copiii și tinerii din bisericile noastre, implicarea tinerilor în viața bisericii, echipa pastor – prezbiter, slujbași, viața bisericii la scoala de sabat etc. Dorim ca și prin aceste acțiuni atmosfera și activitatea din bisericile adventiste să fie înviorate.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on PinterestEmail this to someone

Etichete: , , ,

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *